BIEG 2018 - Biebrzański Bieg Łosia

Odliczanie dat na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

     24 czerwca odbyła się pierwsza edycja Biebrzańskiego Biegu Łosia  zorganizowanego przez Biebrzański Park Narodowy, Burmistrza Goniądza i Nadleśnictwo Knyszyn. Trasa 7,5 km przebiegała z siedziby Parku w Osowcu-Twierdzy do plaży miejskiej w Goniądzu. W biegu wzięło udział 190 zawodników z całej Polski oraz reprezentant Litwy, co niewątpliwie jest ogromnym frekwencyjnym sukcesem . Wśród mężczyzn wygrał  Bogusław Andrzejuk z czasem 25,41 min. a wśród kobiet Anna Wojtulewicz 30,26 min.  W Biegu wzięło również udział 9 mieszkańców Goniądza wśród, których najszybciej do mety dobiegli  Łukasz Hryniewicki i Aleksandra Ciochanowska. Ponadto wystartowali Anna Chotecka; Krzysztof Harasiuk; Andrzej Ćwikła, Daniel Oźlański oraz 3 reprezentantów Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej: Anna Jabłońska, Justyna Sidor i  Abdul Nyale. Gościem specjalnym Biegu był Jasiek Mela - znany podróżnik i społecznik, zdobywca biegunów, z którym zawodnicy i goście mieli okazję bezpośredniego spotkania w goniądzkim Ośrodku Kultury. Na zakończenie Biegu uhonorowaliśmy  pochodzącego z Goniądza  Tadeusza Dziekońskiego, maratończyka,  między innymi mistrza świata w biegu na 100 kilometrów w kategorii zawodników w wieku od 60 do 64 lat, który w tym roku obchodził jubileusz 50-lecia aktywności sportowej.

   Bieg to duże przedsięwzięcie pod względem finansowym i organizacyjnym. Dlatego pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek przyczynili się do naszego pierwszego małego sukcesu i zorganizowania naszego biegu.

Dziękujemy sponsorowi generalnemu tj. Top Auto Arefiew z Białegostoku (diler Opla i Isuzu) za wsparcie finansowe i duży wkład organizacyjny. Bardzo cieszy nas wyrozumiałość i zaangażowanie naszych miejscowych przedsiębiorców wspierających Bieg. Bardzo dziękujemy Ośrodkowi Szkoleniowo-Wypoczynkowemu Bartlowizna z Goniądza za wspaniałe ugoszczenie Janka Meli i za przygotowanie pysznego żurku dla zregenerowania zawodników po biegu, a także za kupony promocyjne.
Dziękujemy fundatorom nagród specjalnych rozlosowanych wśród zawodników:
- Bartlowiźnie za ufundowany weekend w Ośrodku,
- kwaterze Sośniaki z Goniądza ze ufundowany weekend w swojej kwaterze,
- Katarzynie Ramotowskiej Biebrza Eco Travel za ufundowanie wyprawy terenowej,
- Robertowi Dembowskiemu Dolina Biebrzy za ufundowanie spływu kajakowego Biebrzą,
- Zenonowi Borawskiemu Narwany Biebrzyk za ufundowanie spływu katamaranem,
- Gospodarstwu Rolnemu Bujnowscy z Kramkówki za ufundowanie nagrody w postaci Sera Biebrzańskiego „Batalion”.
Ponadto dziękujemy firmom: Panorama Druk z Białegostoku za sponsoring ulotki, MIR Broker za ubezpieczenie zawodników, WIB nadruki reklamowe za wykonanie nadruków na koszulce, MGGP Aero za wsparcie finansowe oraz Augustowiance Sp. z o.o. za wodę dla zawodników.
Dziękujemy Pani Katarzynie Nowickiej Dyrektorowi GOK w Goniądzu,  Policji z Moniek, druhom strażakom z OSP Goniądz oraz pracownikom Biebrzańskiego PN i Nadleśnictwa Knyszyn za zabezpieczenie trasy, a także Grupie Ratowniczej „Nadzieja” z Łomży ze pomoc medyczną.
Dziękujemy wolontariuszom: Patrycji Popowskiej, Kaludii Krukowskiej, Agnieszce Żylińskiej, Katarzynie Roszczewskiej, Idzie Moczydłowskiej za bardzo sprawną obsługę sekretariatu Biegu

Każdy Bieg ma swojego „dobrego Ducha” – dlatego organizatorzy w imieniu swoim i uczestników Biegu składają szczególne  podziękowania Grzegorzowi Kuczyńskiemu, prezesowi Fundacji „Białystok Biega” za promocję i pomoc w organizacji  Biegu, mieszkańcom Szafrank za wyrozumiałość i wspaniały doping Biegaczy; Tadeuszowi Dziekońskiemu i Karolowi Chrzanowskiemu (Isuzu), Maćkowi Dawidziukowi (N-ctwo Knyszyn), Bogdanowi Sierbie (Monieckie Biegi Uliczne) za cenne wskazówki organizacyjne.

Dziękujemy Jaśkowi Meli (wraz z tatą Bogdanem) – gościom specjalnym Biegu, za przyjęcie zaproszenia i możliwość spotkania i porozmawiania o zdobywaniu biegunów.

Dziękujemy także  Burmistrzowi Goniądza Panu Mariuszowi Ramotowskiemu, Dyrektorowi Biebrzańskiego Parku Narodowego Panu Andrzejowi Grygorukowi i Nadleśniczemu Nadleśnictwa Knyszyn Panu Krzysztofowi Dąbkowskiemu za współpracę, współorganizację Biebrzańskiego Biegu Łosia, współfinansowanie imprezy i ufundowanie nagród głównych.
Patronem medialnym Biegu  było Radio Białystok.
 
Na koniec dziękujemy Wam, wszyscy zawodnicy miŁOŚnicy – bez Was nie byłoby imprezy J.
Do zobaczenia za rok.
 
Sławomir Moczydłowski, Artur Wiatr
Bieg ukończyło 190 zawodników- gratulacje dla wszystkich. Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.
Wyniki Biegu na stronie DataSport  LINK
Fotorelacja na facebooku  LINK 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego