BIEG 2019 - Biebrzański Bieg Łosia

Odliczanie dat na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

W sobotę 29 czerwca odbył się II Biebrzański Bieg Łosia. Wzięło w nim udział 249 zawodników. Miejscem rozpoczęcia imprezy było pole namiotowe „Bóbr” w Osowcu Twierdzy. Trasa miała 10 km. Prowadziła wśród nadbiebrzańskich łąk, pól i lasów, nieopodal wsi Osowiec, przez Wólkę Piaseczną do pięknie położonej nad Biebrzą plaży miejskiej w Goniądzu. Celem biegu była promocja i popularyzacja doliny Biebrzy poprzez krzewienie form zdrowego trybu życia jaką jest bieganie. Biegowi towarzyszyła niezwykle przyjazna i miła atmosfera jaką stworzyli sami biegacze. 

 Zwycięzcom gratulujemy!

Gościem specjalnym wydarzenia był podróżnik, polarnik i społecznik Janek Mela, który dźwiękiem trąbki rozpoczął bieg, wręczał medale przybiegającym na metę, rozmawiał z każdym zainteresowanym uczestnikiem. Podczas popołudniowego spotkania ilustrowanego zdjęciami dzielił się doświadczeniami z przekraczania swoich słabości i biegu po horyzonty.
W programie imprezy po południu była wycieczka z przewodnikiem na ścieżkę edukacyjną „Wokół Fortu IV Twierdzy Osowiec”. Chętnych do zobaczenia ruin fortecznych zebrało się kilkadziesiąt osób. 
Przed wręczeniem nagród na plaży w Goniądzu zaproszono na scenę szczególnych zawodników. Swoimi wrażeniami dzielili się najstarsi biegacze: Pan Leoncjusz Stasiewicz (80 lat), wraz z biegnącą również żoną Wiesławą (77 lat): „Jesteśmy tutaj w hołdzie pamięci dla mego ojca, który walczył podczas wojny właśnie w Osowcu”.  
„Goniądz to moje miasto, dlatego tu jestem”- mówiła 16 letnia Aleksandra Ciochanowska (1 miejsce w swojej kategorii). Najmłodszy uczestnik biegu, 14 letni Łukasz Hryniewicki z Goniądza również zajął 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Biebrzański Bieg Łosia to nie tylko sportowa rywalizacja zawodników z Polski i zagranicy (Ukraina, Litwa). Uczestnicy podkreślali, że ważny jest dla nich przebieg trasy przez park narodowy, z dwukrotnym przekraczaniem mostów na rzece Biebrzy. Wiele osób mówiło, że przyciągnęła ich wyjątkowość imprezy sportowej w pięknych okolicznościach przyrody. Organizatorzy gościli w tym dniu kilkuset dodatkowych odwiedzających, bo amatorzy biegania przybywali z całymi rodzinami, korzystając z pięknej, letniej pogody i uroków biebrzańskiej przyrody. Zawodnicy i goście mogli także zakupić produkty lokalne przygotowane przez gospodynie i wytwórców z Gminy Goniądz.

Organizatorzy Biegu: Biebrzański Park Narodowy, Nadleśnictwo Knyszyn, Gmina Goniądz serdecznie dziękują przede wszystkim zawodnikom za udział w biegu oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji zawodów: 
- Policji, służbom Biebrzańskiego PN oraz Nadleśnictwa Knyszyn, druhom strażakom z OSP Goniądz i Klewianka za zabezpieczenie trasy i prace organizacyjne;
- Wolontariuszom z drużyny harcerskiej z Goniądza za pomoc w obsłudze sekretariatu;
-Pracownikom Biebrzańskiego PN, Urzędu Gminy w Goniądzu i jednostek podległych, Nadleśnictwa Knyszyn za prace liczne organizacyjne;
- Panu Sławomirowi Moczydłowskiemu za bardzo duży wkład w organizację biegu;
- Fundacji „Białystok Biega” z P. Grzegorzem Kuczyńskim na czele za udostępnienie „dmuchańca” na metę zawodów,
- Pływalni Powiatowej w Mońkach (z Dyrektorem P. B. Szczerbą) za użyczenie podium.
 
Zawody nie odbyłyby się bez wsparcia naszych sponsorów i partnerów Biegu. Organizatorzy składają szczególne podziękowania:
firmie: AREFIEW  TOP AUTO, dilerowi samochodów marki OPEL i ISUZU z Białegostoku (Krupniki) i Ośrodkowi Szkoleniowo-Wypoczynkowemu „ Bartlowizna” wraz z Karczmą Bartla w Goniądzu.
Ponadto bardzo dziękujemy pozostałym sponsorom i partnerom. Wśród nich są:
Bank Spółdzielczy w Mońkach
MIR Broker
MGGP Aero
Starostwo Powiatowe w Mońkach
Panorama Druk z Białegostoku
Runo Sp. Z o.o z Hajnówki
Zakład Mięsny „Kabo” z Chroszczy
Firma Cukiernicza „Andraka” z Suchowoli
Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie
Ser Biebrzański „Batalion”
„Narwany Biebrzyk”
Gospodarstwo Agroturystyczne „Dolina Biebrzy”
Agroturystyka „Sośniaki”
Biebrza Eco Travel

Nad zdrowiem ratowników czuwała Grupa Ratownicza „Nadzieja” z Łomży.
Obsługa sportowa zawodów Data Sport  
Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, TVP3 Białystok.
Honorowy Patronat Marszałka Województwa Podlaskiego.
 
 Raz jeszcze wszystkim gorąco dziękujemy za udzielone wsparcie.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego