ATRAKCJE - Biebrzański Bieg Łosia

Odliczanie dat na stronę
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dla wszystkich uczestników Biegu zaplanowaliśmy liczne atrakcje już od piątku  27 czerwca. Dlatego zapraszamy nie tylko Was- zabierzcie ze sobą rodziny, dzieci i znajomych. Przyjazd nad Biebrzę to nie tylko okazja do wysiłku sportowego,  to wspaniała okazja do wypoczynku  na łonie natury.

Zapraszamy do Goniądza - Stolicy Bagien Biebrzańskich. Podczas pobytu u nas zapomnisz o wielkomiejskim ruchu, odpoczniesz od zawrotnego tempa i stresów codziennego życia. Będziesz mógł w spokoju posiedzieć przy grillu, czy przy ognisku. Goniądz to miejsce dla osób lubiących turystykę aktywną. Wokół Goniądza czy też wzdłuż Biebrzy są urocze trasy do biegania, jazdy rowerem lub nordic walking i spływów kajakowych i spływu tratwą.
Gmina Goniądz to idealne miejsce na wczasy rodzinne. Bez problemów znajdziecie ofertę tanich kwater agroturystycznych z pokojami rodzinnymi. Większość z nich jest położna z dala od głównych dróg, ma podwórka, na których dzieci mogą bezpiecznie bawić się. Zachęcamy do spacerów po Biebrzańskim Parku Narodowym, które będą wypoczynkiem, ale także dla dzieci okazją do żywej lekcji przyrody i historii.
Okolice Goniądza możesz zwiedzić na dwóch kółkach. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to specjalnie wytyczone trasy, w tym także przez przebiegające przez gminę Goniądz. Trasy przebiegają drogami o niskim natężeniu ruchu lub specjalnie wytyczonymi ścieżkami co pozwala na organizację wycieczek także dla rodzin z dziećmi. Goniądz jest wspaniałą bazą wypadową po Biebrzańskim Parku Narodowym, którego uroki możecie poznać w trakcie jednodniowych, rekreacyjnych wycieczek. Rowerem możecie dotrzeć do wytyczonych w Parku ścieżek edukacyjnych, pojechać na spotkanie z łosiem na Carskim Trakcie lub po prostu aktywnie wypocząć na łonie natury robiąc sobie piknik nad brzegiem Biebrzy.

 Szczegóły dotyczące spływów, wycieczek, przewodników są na stronach poniżej. Można przesyłać zapytania, o konkretne usługi- odpowiemy na wszystkie pytania. 

 
Oferta noclegów, wyżywienia i atrakcji turystycznych jest na stronie
www.biebrza.org.pl - stona Biebrzańskiego Parku Narodowego 
www.goniadz.info.pl  - strona Goniądzkiego Serwisu Turystycznego 
SPŁYW TRATWAMI. Uczestnicy Biegu Biebrzańskiego będą mogli skorzystać ze spływu tratwami. Jest to bardzo ciekawa i niekonwencjonalna  forma  poznania biebrzańskiej przyrody. To wspaniały sposób na aktywny wypoczynek wśród  mokradeł, torfowisk, czyli  miejsc do których nie dojedziesz rowerem i nie dojdziesz szlakiem pieszym. Płynie się często pośród rozległych bagien, torfowisk i trzęsawisk, wokół obszarów, gdzie zwłaszcza w okresie wiosennym trudno wyjść suchą nogą na brzeg. Z pokładu tratwy, a szczególnie z bocianiego gniazda można podziwiać bagienne krajobrazy BPN - dzikie z mnóstwem ptactwa wodno-błotnego. 
KONTAKT: Gospodarstwo Agroturystyczne DOLINA BIEBRZY Joanna i Robert Dembowscy Wroceń 44, 19-110 Goniądz; tel. +48 (85) 738 39 26 GSM 603 078 051 lub 691 540 162 e-mail: biuro@dolinabiebrzy.pl www.dolinabiebrzy.pl
SPŁYW KAJAKAMI. Biebrza jest rzeką szczególnie bardzo atrakcyjną dla miłośników podziwiania przyrody, ale także turystów oczekujących wytchnienia i spokoju. Jest przez wielu nazywana polską Amazonką. To obszar dziki, bezkresny, słabo zaludniony a miejscami wręcz bezludny stanowiący wyzwanie dla wszystkich pragnących przeżycia niesamowitej przygody z dziewiczą przyrodą. Aby skorzystać ze spływu i podziwiać uroki pięknej goniądzkiej ziemi nie trzeba być wytrawnym kajakarzem. Spływ Wroceń –Goniądz  dla przeciętnego „pływaka” zajmie ok. 3 godzin. Można także wynająć kajak i popływać wzdłuż Goniądza np. z przystani na plaży miejskiej, co może być wspaniałym treningiem przed dłuższym wypadem.
 
TWIERDZA-OSOWIEC. Niesamowitą gratką dlauczestników Biegu będzie Twierdza Osowiec nazywana Polskim „Verdun". Wybudowana w XIX wieku fortyfikacja stała się jednym z najważniejszych elementów umocnień, które służyły obronie zachodnich granic carskiej Rosji.  W najlepszym stanie zachowania są obecnie Fort I (Centralny - siedziba Muzeum Twierdzy Osowiec) i Fort III (Szwedzki). Ze schronami, tunelami i innymi budowlami Osowieckiej Twierdzy, od dawna wiążą się  liczne legendy i tajemnice. A poznasz je dzięki wspaniałym przewodnikom, którzy zabiorą Cię w niesamowitą podróż śladami historii. TWIERDZA NIEDOSTĘPNA W WEEKEND.
 KONTAKT: Zamówienia wyłącznie telefonicznie: kom. 600941954. Mirosław Worona. Osowieckie Towarzystwo Fortyfikacyjne. Osowiec-Twierdza. 19-110 Goniądz. TWIERDZA JEST CZYNNA PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
WYCIECZKI Z PRZEWODNIKIEM PO BIEBRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM. Zapraszamy na niesamowite wyprawy pośród biebrzańskich bagien. Czekają na Państwa spowite poranną mgłą tajemnicze zakątki bagien, niedostępne dla ludzi trzęsawiska i mokradła. Nasze bagna "pochłaniają" żywcem swoje ofiary. Kto raz wyruszy na wyprawę będzie tu wracał oczarowany pięknem nienaruszonej, dziewiczej przyrody.  Zarastające trzęsawisko może się okazać "zabójcze" dla samotnego, nieobytego podróżnika, a mokradło może przynieść kilka niespodzianek, Zapraszamy też na spotkanie z łosiem. Nie musisz jechać na Alaskę, aby zobaczyć łosie spacerujące przy drodze. Zwierzęta są przyzwyczajone do obecności ludzi i pozwalają na zrobienie fotek nawet z bliskiej odległości.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego